Mitropolia Ortodoxă Română a Germaniei, Europei Centrale și de Nord

    

             Programul slujbelor pe luna Octombrie

 

Sambata, 07.10.2017, ora 18:00 - Slujba Vecerniei                               


Duminica, 08.10.2017, ora 09:30 - Acatist

                                      ora 10:00 - Sfanta Liturghie


Sambata, 14.10.2017, ora 10:00 - Sfanta Liturghie (Sf. Cuv. Parascheva)

                                     ora 18:00 - Slujba Vecerniei. Program de Spovedanie


Duminica, 15.10.2017, ora 09:30 - Acatist

                                     ora 10:00 - Sfanta Liturghie


Sambata, 21.10.2017, ora 18:00 - Slujba Vecerniei


Duminica, 22.10.2017, ora 09:30 - Acatist

                                      ora 10:00 - Sfanta Liturghie


          Joi, 26.10.2017, ora 10:00 - Sfanta Liturghie (Sf.Mare Muc. Dimitrie, Izvoratorul de Mir)


      Vineri, 27.10.2017, - Nu se face Sfanta Liturghie (Sf. Cuv. Dimitrie cel Nou, ocrotitorul Bucurestilor)


Sambata, 28.10.2017, ora 18:00 - Slujba Vecerniei


 Duminica, 29.10.2017, ora 09:30 - Acatist

                                       ora 10:00 - Sfanta Liturghie

 

                    Programul slujbelor pe luna Noiembrie

 

Sambata, 04.11.2017, ora 18:00 - Slujba Vecerniei                  


Duminica, 05.11.2017, ora 09:30 - Acatist

                                      ora 10:00 - Sfanta Liturghie. Pomenirea mortilor


Miercuri, 08.11.2017, ora 10:00 - Sfanta Liturghie (Sf. Arh. Mihail si Gavriil)

                                    ora 18:00 - Acatistul Sf. Arh. Mihail si Gavriil


Sambata, 11.11.2017, ora 18:00 - Slujba Vecerniei. Program de Spovedanie


Duminica, 12.11.2017, ora 09:00 - Program Spovedanie

                                      ora 10:00 - Sfanta Liturghie 


 Sâmbăta, 18.11.2017, ora 18:00 - Slujba Vecerniei


 Duminica, 19.11.2017, ora 9:30 - Acatist

                                     ora 10:00 - Sfânta Liturghie 


 Marți, 21.11.2017, ora 10:00 - Sfânta Liturghie (Intrarea Maicii Domnului în biserica) 


Vineri, 24.11.2017, ora 18:00 - Taina Sfantului Maslu


 Sambata, 25.11.2017, ora 09:00 - Program Spovedanie

                                      ora 10:00 - Sfanta Liturghie (Al doilea hram al parohiei ''Sf. Muc. Ecaterina'')


Duminica, 26.11.2017, ora 09:30 - Acatist

                                      ora 10:00 - Sfanta Liturghie


           Joi, 30.11.2017, ora 10:00 - Sfanta Liturghie (Sf. Apostol Andrei)


    

  Programul slujbelor pe luna Decembrie

 


 Miercuri, 06.12.2017, ora 18:00 - Acatistul Sfantului Ierarh Nicolae


Sambata, 09.12.2017, ora 18:00 - Slujba Vecerniei


Duminica, 10.12.2017, ora 09:30 - Acatist

                                      ora 10:00 - Sfanta Liturghie 


Sâmbăta, 16.12.2017, ora 18:00 - Slujba Vecerniei


 Duminica, 17.12.2017, ora 09:30 - Acatist

                                        ora 10:00 - Sfanta Liturghie (Concert de colinde oferit de corul parohiei)


Vineri, 22.12.2017, ora 18:00 - Program de spovedanie


 Sâmbătă, 23.12.2017, ora 10:00 - Program de spovedanie 


 Duminica, 24.12.2017, ora 9:30 - Acatist

                                     ora 10:00 - Sfânta Liturghie (Ajunul Craciunului)

                                     ora 17:00 - Slujba vecerniei


       Luni, 25.12.2017, ora 09:30 - Acatist

                                             ora 10:00 - Sfanta Liturghie (Nasterea Domnului)


     Marti, 26.12.2017, ora 09:30 - Acatist

                                             ora 10:00 - Sfanta Liturghie (Soborul Maicii Domnului)


    Miercuri, 27.12.2017, ora 09:30 - Acatist

                                             ora 10:00 - Sfanta Liturghie (Sf.Ap., intaiul Mucenic si Arhidiacon Stefan)


Duminica, 31.12.2017, ora 09:30 - Acatist

                                      ora 10:00 - Sfanta Liturghie

                                      ora 17:00 - Slujba Te Deum-ului (Slujba de multumire)


                                

  Programul slujbelor in luna Ianuarie 2018

 

 

Luni, 01.01.2018, ora 09:30 - Acatist

                            ora 10:00 - Sfanta Liturghie (Sf. Ier. Vasile cel Mare)                


Sambata, 06.01.2018, ora 09:30 - Acatist

                                      ora 10:00 - Sfanta Liturghie cu sfintirea apei celei mari (Boboteaza - Dumnezeiasca Aratare)

                                     ora 18:00 - Program de Spovedanie


Duminica, 07.01.2018, ora 09:00 - Program de Spovedanie

                                  ora 10:00 - Sfanta Liturghie (Soborul Sf. Proroc Ioan Botezatorul)                                   


Sambata, 13.01.2018 ora 18:00 - Slujba Vecerniei.


Duminica, 14.01.2018, ora 09:30 - Acatist

                                      ora 10:00 - Sfanta Liturghie 


Sambata, 20.01.2018, ora 18:00 - Slujba Vecerniei


Duminica, 21.01.2018, ora 9:30 - Acatist

                                     ora 10:00 - Sfânta Liturghie


Sambata, 27.01.2018, ora 18:00 - Slujba Vecerniei                                 


Duminica, 28.01.2018, ora 09:30 - Acatist

                                      ora 10:00 - Sfanta Liturghie