Mitropolia Ortodoxă Română a Germaniei, Europei Centrale și de Nord

Dragi tineri și nu numai ai parohiei ortodoxe române Aschaffenburg, cu dragă inimă țin să vă anunț că în perioada 11-13 octombrie va avea loc la Dresda Întâlnirea anuală a Tinerilor Ortodocși din Germania (ATORG) din acest an. Marea majoritate a credincioşilor noştri sunt tineri sau adulţi tineri, care nasc aici, în Occident, copii, care vor creşte aici. Pentru ca toţi aceştia să-şi iubească, păstreze şi transmită mai departe identitatea creştin-ortodoxă şi românească, suntem datori să le mijlocim, cu multă grijă şi dragoste, frumuseţile sufletului românesc şi ale credinţei ortodoxe. Datorită distanței la fel ca și anul trecut, vom merge doar în ziua de sâmbătă (12.10.2019) iar cei care doresc să ni se alăture pot să mă contacteze pentru înscriere la nr. de tel. 015750249044 . Cu drag Pr. Daniel Buzaș